כיצד לשפר את ההכנסה בפרישה

אנשים פורשים לגמלאות ברוב המקרים הרבה לפני הגיל הרשמי שנקבע בחוק. הפרישה עלולה להיות אירוע טראומטי ובעייתי מאוד, אלא אם כן התכוננתם אליו כמו שצריך.

מחקרים מצביעים על כך של- 70% מהאנשים אין מושג מה גובה הקצבה שהם צפויים לקבל ומאיזו קרן פנסיה או חברת ביטוח תשולם הקצבה. אם גם אתה עומד בפני פרישה ומרגיש מבולבל וחסר אונים, אם אינך יודע איך להתכונן למועד הכי חשוב בחייך, מאמר זה מיועד לך.

להלן שלושה דגשים קריטיים ומהותיים שעשויים לעזור לכם בעת הפרישה לשפר באופן משמעותי את ההכנסה החודשית שלכם:

 1. איתור כל הנכסים הפיננסיים שישפרו את ההכנסה בפרישה:
  שלב ראשון – איתור כל תוכניות החיסכון שלכם. איתור כספי פיצויים ותגמולים מתקופות עבודה קודמות, רישום מדויק של כל תיקי ההשקעות לרבות נכסי הנדל"ן שצברתם הכוללים גם את הדירה בה אתם גרים. בהמשך נראה עד כמה חשובה הדירה שלכם בעת הפרישה.
  לאחר שאיתרתם את כל הנכסים, יש לבדוק ולרשום את כל החובות המשכנתאות וההלוואות שעדיין בתוקף. סעיף ההתחייבויות הוא קריטי לניהול תקין וסדיר של חייכם בפרישה.
  לאחר שלב איסוף המידע לגבי הנכסים והחובות מגיע שלב חיסול החובות. החזר החובות יוסיף לשקט הנפשי שלכם ומאידך יעביר לצד ההכנסות נכסים נוספים שעשויים להגדיל את ההכנסה והפנסיה שלכם בפרישה.
 2. כיצד תגדילו משמעותית את  קצבת הפרישה והפנסיה:
  קצבת הזקנה שלכם נוצרה מהחיסכון שצברתם כל תקופת עבודתכם. מחקרים מצביעים על כך שלמרבית האזרחים אין מושג מה גובה דמי הניהול שגובה חברת הביטוח וקרן הפנסיה. רוב הפורשים  אינו יודע, שגובה קצבת הפנסיה החודשית משתנה מידי חודש. הפרמטרים המשפיעים על גובה הקצבה קשורים לתשואות והרווחים שהקרן השיגה וכמו כן יושפע מהיקף הקצבאות שקרן הפנסיה משלמת לכל חברי הקרן. על פי הוראות האוצר כל קרן חייבת להיות מאוזנת וככול שהיקף הקצבאות המשולמות לעמיתים גבוהה סיכוי רב שכל הקצבאות תופחתנה. אם כך די ברור שיש להיערך לפרישה מבעוד מועד. יש לייעד חסכונות ותוכניות לעת הפרישה על מנת לא לרדת דרסטית ברמת החיים. שינויים בתוכניות הביטוח והפנסיה במהלך תקופת החיסכון כמו הקטנת דמי הניהול וביטול מרכיבי ביטוח בלתי רצויים משפרים מאוד את הקצבה.
 3. כיצד נכסי נדל"ן ודירת מגורים ישפרו את הכנסתנו בפרישה:
  ההבנה, שדירה היא נכס פיננסי, ואפשר לעשות בו שימושים מגוונים, היא חשובה במעלה. מרבית האנשים מחזיקים דירה אחת שגדולה לצרכיהם. מרגע שהילדים עזבו את הבית נטל התחזוקה (חשמל, מים, ארנונה, ניקיון וכו') מגדיל את ההוצאה ומעיק על התקציב החודשי. הערך הרגשי של הדירה גורם לעיתים לאנשים להיאחז בדירה גם במחיר של ירידה ברמת החיים. בפועל ניתן למכור את הדירה ולעבור לדירה קטנה יותר ומותאמת לצרכיכם כך שיוותר בידכם סכום כספי נוסף לניהול עניינכם בפרישה וישפר את מצבכם הכלכלי. שכר הדירה שתקבלו מדירה שרכשתם בעבר יסייע לכם לייצר הכנסה חודשית קבועה ולהגדיל את הפנסיה החודשית. דירת המגורים שבה אתם מתגוררים עשויה לשמש מקור הכנסה נוסף. ניתן לסבלט כלומר להעביר לשימוש זמני חדרים בדירה. ניתן כמו כן למשכן את הדירה לבנק ( משכנתא הפוכה) מבלי להיפרד ממנה בכדי להגדיל את רמת החיים ולכסות הוצאות רפואיות בלתי צפויות.

לסיכום מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת. הצגתי בפניכם שלושה מקורות שעשויים לשפר מאוד את ההכנסה שלכם בפרישה וכמובן ישנם עוד לא מעט רעיונות ואמצעים להגדלת קצבת הזקנה בפרישה. ההתכוונות וההכנה המקדימה ברוב המקרים יסייעו לכם לשפר באופן משמעותי את ההכנסה החודשית. אל לכם לחכות לרגע האחרון. לקוחות שאנו פוגשים משפרים את קצבת הפרישה שלהם בעשרות אחוזים ומוכנים הרבה יותר טוב לפרישה. אנחנו באדר מצטיינים בהכנה לפרישה ומזמינים אתכם להיות חלק מחוג לקוחות גדול ונאמן שלנו. כל שעליכם לעשות לקבוע פגישת היכרות במשרדנו בלי התחייבות. בואו ונבדוק אם גם לכם נוכל לשפר משמעותית את הפנסיה.

אולי יעניין אותך למה חשוב לתכנן פרישה?

יש לכם שאלות על תכנון פיננסי? רוצים לדבר עם מתכנן פיננסי? השאירו פרטים בטופס מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.