כמה עולה תכנון פיננסי?

בעולם של צבירה כאשר מרבית הנכסים הפיננסיים של האזרחים נצברים בשוק ההון ומוצגים לו באופן וירטואלי למעט נכסי נדל"ן. כאשר הנתח של המגזר הפיננסי בעולם הולך וגדל ומכפיל את עצמו אנחנו מתמסרים למנהלים ששכרם העצום אינו בהכרח משמש מדד להצלחה. בעולם פיננסי שדמי הניהול בו גוזלים נתח נכבד מהחיסכון הפנסיוני והפיננסי של כל אזרח ותורמים להגדלת אי השוויון החברתי אנו זקוקים לאיש מקצוע שנוכל לסמוך עליו. איש מקצוע שמקבל את שכרו מאיתנו מחויב לנו ושם את האינטרס שלנו בראש סדר העדיפויות שלו. את התפקיד הזה ממלא "המתכנן הפיננסי המוסמך" בעל מקצוע מוסמך הארגון הבינ"ל שרשאי לשאת את התואר הרשמי certified financial planner.

בעולם במיוחד במדינות כמו אנגליה סינגפור ואוסטרליה שם אין אפשרות לקבל עמלה מהמוצר הפנסיוני או מבית ההשקעות בניהול תיקי השקעות. נהוג לשלם כ- 1% לשנה מסך הנכסים הפיננסיים המנוהלים.
ביתר המדינות לרבות בישראל עלות עבודתו של מתכנן פיננסי היא בין מחצית האחוז לאחוז לשנה כאשר מדובר בליווי שוטף בזמינות גבוהה ובמערכת יחסים אישית ואינטימית.
ישנן לא מעט לקוחות שמעוניינים לפגוש את המתכנן הפיננסי לצורך התייעצות אד הוק ולצורך ביצוע ותכנון של חלק ממרכיבי השירות שלו. כמובן שכל חלק יתומחר בנפרד לפי משאבי הזמן הנדרשים ולפי רמת המורכבות הנדרשת להכנתו.

הואיל והמתכנן הפיננסי מטפל במגוון של נושאים בחרתי להציג את העיקריים שבהם ולתמחר אותם:

סקירה של המצב הפיננסי ערך נטו של המשפחה

יש לקחת בחשבון את כלל הנכסים ואת ההתחייבויות יש לבצע גם סקר סיכונים וסקר צרכים לוודא תזרים מזומנים ולבסוף בדיקת ייתכנות להשגת מטרות חיים – משך עבודה ממוצע כ- 20 שעות עלות 7500ש"ח – 10000 ₪ .


אנאליזה של קרנות פנסיה וקופות גמל (חיסכון ארוך טווח) תיקי השקעות ותוכניות חיסכון

בחינת רמות סיכון תשואות ודמי ניהול, בניית אסטרטגיה והרכב נכסים לכל קופה בהתאם ליעדי החיים לטווח ההשקעה ולריבית המטרה.
הצגת חלופות שונות והצגת רמת חיים בפרישה כ- 10 שעות עבודה עלות 3500 ש"ח עד 5000 ₪.


שמירת על רמת החיים בפרישה – הכנת תכנית פרישה

תכנון מס במיוחד לעת הפרישה על רקע המורכבות המיוחדת והצגת אלטרנטיבות וליווי הלקוח ביישום התוכנית לעיתים יש צורך להסתייע בחוות דעת נוספת של איש מקצוע מתחום המיסוי. משך הזמן הנדרש כ- 20 שעות עלות כ- 10000 ₪ ובנוסף 10% מחיסכון תשלומי המס של הלקוח.

מחזור משכנתא

כדרך לייעל את התקציב המשפחתי לרבות בחינת אשראים והלוואות בנקאיות לרבות הצגת אלטרנטיבות שונות. משך הזמן הנדרש כ- 10 שעות עלות כ- 7500 ₪ .
מתודת העבודה של מתכנן פיננסי מוסמך מחייבת השגת התוצאה המיטבית ללקוח בדיסקרטיות רבה ולפיכך לא מן הנמנע שהמתכנן יסתייע באנשי מקצוע נוספים לצורך קבלת חוות דעת שנייה או חוות דעת ייעודית וספציפית המשקפת את מצבו המיוחד של הלקוח.

כתב
ארז לוי מתכנן פיננסי מוסמך P.F.C בוגר קורס ההסמכה מטעם ארגון המתכננים הפיננסי העולמי וחבר וועדת הרגולאציה בהנהלת הארגון בארץ.


יש לכם שאלות על תכנון פיננסי? רוצים לדבר עם מתכנן פיננסי? מלאו פרטים בטופס מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.
 

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.