להגן על הנכסים או לצמוח איתם?

מחקרים מצביעים על כך, שתאים באורגניזם חי אינם מבזבזים אנרגיה על צמיחה בשעה שהם בהתגוננות והישרדות. בעוד שהצמיחה מחדשת את האנרגיה בתאים ההגנה מכלה אותה. חוקרי התא מצאו כי על מנת לצמוח התאים חייבים להיות בתקשורת טובה עם סביבתם.

כמתכננים פיננסיים אנו אחראים ליצירת אסטרטגיות פיננסיות יצירתיות, שמצמיחות ומשביחות את נכסי לקוחותינו, במטרה לשפר את איכות חייהם ולסייע להם להשיג את יעדי חייהם. 

אחד מתפקידיו המרכזיים של המתכנן, היא לייצר את התקשורת הנכונה ואת האנרגיה המדויקת, שתוביל את הלקוחות לצמיחה כלכלית מובהקת, הואיל ומרבית הלקוחות סגלו לעצמם הרגלים ואמונות שקשה לשנות. מרבית המחקרים מצביעים על כך שאנשים פוחדים להסתכן ולהפסיד את כספם כפול, מאשר הרצון להרוויח או לייצר תשואה עודפת(ראה מחקרי כהנמן וטברסקי בספר "לחשוב מהר לחשוב לאט"). יצירת אסטרטגיה להשבחת נכסים עשויה להגדיל את סיכוני ההשקעה במיוחד כשטווח ההשקעה ארוך וזאת למרות החששות הטבעיים של הלקוחות.

 

איך עושים זאת? 

המתכנן הפיננסי כמנטור וכמומחה לתקשורת אפקטיבית מסייע ללקוחות לנטרל אמונות ודעות קדומות ואפילו לסלק חוויות קשות, שקרו להם בעבר, ולאמץ אסטרטגיות פיננסיות שיצמיחו את נכסיהם.

המתכנן יוצר קשר עם כל המלווים הפיננסיים של הלקוח: הבנקאי, סוכן הביטוח, רו״ח ומנהל ההשקעות, מתוך כוונה ללמוד על המצב הפיננסי ולהבין מהם הקווים המנחים לפיהם פעלו כל היתר.

המתכנן הפיננסי מביט על כלל הנכסים הפיננסיים כולל נכסי נדלן ואפילו חובות הלוואות ואשראי. הטיפול במכלול הפיננסי לצד הבנת מטרות חייו של הלקוח מסייעות למתכנן לייצר סינרגיה חיובית שתוצריה תוכנית מדויקת מתוזמנת ומבוקרת שמגדילה מאוד את ההסתברות להשגת היעדים הכלכליים של הלקוח ולהשבחת נכסיהם.

לכל לקוח יעדים ומטרות ומאפיינים משלו ולכן יש צורך להתאים לכל אחד פתרון אישי. זוג מלקוחותינו, שפרש לגמלאות זה מכבר, זקוק היה להכנסה שוטפת ולכן התאמנו לו אסטרטגית תזרים שתשמור על ערכם של הנכסים הפיננסיים ותייצר תזרים חודשי. זוג לקוחות אחר, המתכוננים לפרישה, ביקש סיוע לאזן את תזרים הוצאות והכנסות במיקוד על הגדלת קצבאות הפרישה.

רוב לקוחותינו מאמצים אסטרטגיה של מינוף והגדלת הנכסים. כל פתרון דורש מחשבה, תכנון ויצירתיות . ניהול סיכונים מדויק מסייע להקטין סיכון ובכל זאת להשיג את היעד הכלכלי הנדרש. מניסיוננו נכסים שאינם בצמיחה ברוב המקרים מאבדים מערכם הריאלי.

 

מדוע יש הכרח בליווי פיננסי?

הכלכלה ההתנהגותית תופסת מקום של כבוד בכל הפקולטות באוניברסיטאות הנחשבות בעולם. הכלכלה ההתנהגותית מוכיחה שמרבית האנשים מקבלים החלטות פיננסיות שגויות בשעה שהם מטפלים בנכסים הפיננסיים שלהם בלי קשר להשכלתם מעמדם החברתי או הכלכלי. ראה מחקריו של פרופ' דן אריאלי(לא רציונאלי ולא במקרה ועוד ..)מפורצי הדרך בכלכלה ההתנהגותית.

מניסיוננו הלקוח מתקשה לקבל החלטות אוביקטיביות, קשה לו לבצע השוואות ובחינה מעמיקה של כלל האפשרויות העומדות בפניו. רק מתכנן פיננסי בעל הכשרה, ניסיון וראיה רחבה הפועל בנאמנות ובשקיפות עבור לקוחותיו ומשלב דיסציפלינות מחקריות שונות, עשוי לסייע ללקוח לקבל החלטות מושכלות שייצרו עבורם תועלת כלכלית מרובה.                                              

אסטרטגיה פיננסיות מבוססות על הנחות יסוד כמו: אינפלציה, ריבית, חוקי מס והנחיות רגולטוריות. ככול שהמשתנים רבים יותר מוטלת על המתכנן הפיננסי החובה לבצע בקרה מתמשכת והדוקה לוודא שהנחות היסוד עדיין תקפות ושמטרות הלקוח נותרו בעיינן ולא השתנו. מכאן שהליווי חיוני ליישום והצלחת התוכנית הפיננסית הכוללת.

המתכננים הפיננסיים "באדר תכנון פיננשיא " בעלי הסמכה בינ"ל ומפורצי הדרך בתחום, משתמשים בארסנל מגוון של מוצרים פיננסיים ופועלים בדרכים יצירתיות להשבחת נכסי לקוחותינו תוך הפעלת מודלים לניהול סיכונים מושכל וייחודי. האסטרטגיות הפיננסיות שיצרנו עבור לקוחותינו בשנה החולפת, יצרו תשואה עודפת משמעותית על פני ניהול התיקים.

אם אתה מעוניין לבחון את ביצועי מנהלי התיקים שלך, אנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות.

אל תהסס והתקשר עוד היום: 03-9520400 ובואו לפגישה ראשונה ללא מחויבות..הקפה עלינו.

 

כתב: ארז לוי מתכנן פיננסי בכיר CFP 

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.