למה צריך תכנון פיננסי?

במאמר באתר Yahoo – הוסבר מדוע תכנון פיננסי הפך כה חשוב ומבוקש וכך נכתב:

"בואו נהיה כנים – אם אתה דומה לרוב בני האדם בעולם אז חלק גדול מהיום שלך, מהשבוע שלך, מהחודש שלך ומהחיים שלך מורכב מניהול פיננסי . לכן אין זה מפתיע, שכאשר מגיעים להחלטות הכלכליות הגורליות לחיינו : הפרישה שלנו, ההשכלה של הילדים שלנו, רכישת בית, צרכי ביטוח והגנה – אנו זקוקים לסיוע של איש מקצוע".

כיצד נולד הצורך במתכנן פיננסי?

מתכננים פיננסיים פעלו בשווקים מאז ומעולם, אלא ששינויים דרמטיים, שהתרחשו בשנים האחרונות, הפכו את העיסוק שלהם לחיוני ביותר :

עלייה דרמטית בתוחלת החיים

הבשורה הנפלאה הזו שמאפשרת לנו לחיות חיים ארוכים מאלו שדמיינו מחייבת אותנו להיערך לקראת העתיד. בשנת 2050 צפויים לחיות על פני כדור הארץ כעשרה מיליארד אנשים כ- 40% גימלאים. העתיד טומן בחובו סימני שאלה רבים על ההשפעות של תוחלת החיים בכל תחומי חיינו.

עבור האזרחים השינוי הדרמטי בתוחלת החיים יגרור בוודאות דחיית גיל הפרישה ,כפי שקרה במהלך השנים האחרונות במרבית המדינות בעולם המערבי וכמו כן יגרור הקטנת קצבאות התמיכה כדוגמת ביטוח לאומי קצבאות סעד וכו' ויוביל להתארגנות מאקרו כלכלית המשנה סדרי עולם ומחייבת כל אזרח לפעול בצורה יעילה ואחראית לגבי כל מקורות ההון שלו . שימוש במתכנן הפיננסי יסייע בהתארגנות מיקרו כלכלית הרבה יותר אחראית וזהירה בכל הנכסים הפיננסיים שצברנו ואו קבלנו בירושה . ללא צל של ספק נזדקק למקורות כספיים רבים ומגוונים והרבה יותר משמעותיים. נדרשת מכל אזרח לוליינות פיננסית על מנת לשמור על רמת חיים ראויה לאורך זמן.

אחריות אישית

לאור הגידול הדמוגראפי הקיצוני כמעט כל המדינות בעולם המערבי דוחפות את אזרחיהן לקחת על עצמם אחריות פיננסית ופנסיונית, מתוך הבנה שאין ביכולתן לנהל את הסיכונים הפיננסיים של כל אזרח טוב יותר מאזרחיה. המדינות תידרשנה לגלות אחריות ויצירתיות בתחום המאקרו כלכלי בעוד הפרט נאלץ לאמץ דפוסי התנהגות וחשיבה שלא הורגל להן בעבר. לקיחת אחריות אישית היא לא דבר מובן מאליו .שינוי הרגלים ודפוסי פעולה מחייבים תעצומות נפש . אם כך ברור תפקידו של המתכנן הפיננסי בייעוץ הכוונה ועידוד לבצע את השינוי .

שוק ההון

מרבית נכסינו הפיננסיים מוחזקים בשוק ההון : מניות , אג"ח, קרנות נאמנות קרנות כספיות, סטרקצ'רים, אופציות, תוכניות חסכון וכו', לצד נכסי נדל"ן המבוססים על הלוואות משכנתאות ואשראי. על מנת לנהל את נכסינו בצורה מיטבית יש הכרח להכיר היטב את הנכסים ואת התנהגותם לאורך זמן. חינוך פיננסי הוא מטבע לשון שגורה אך לא ברורה לרוב הלקוחות. רוב הלקוחות אינם מעוניינים להכיר ואו לנהל את כספם בשוק ההון וקל להם לגלגל את הניהול לגורמים מקצועיים. המתכנן הפיננסי בוחן ומבקר עבור הלקוח את איכות הניהול הפיננסי ואת מרכיבי הסיכון לאורך זמן לרבות עמלות ודמי ניהול מתוך כוונה ליעל ולהוזיל את הניהול ועדיין לגרום לתוצאות מיטביות להשגת מטרות חייו של הלקוח.

רמת חיים גבוהה

רמת החיים התובענית מחייבת כל אזרח לבלות שעות רבות יותר בעבודה על מנת לספק הכנסה גבוהה יותר לו ולבני משפחתו. שוק העבודה הדורסני מותיר שעות איכות מועטות עם בני משפחתנו האהובים ועם חברים וקרובי משפחה. הרגלי העבודה התובעניים שאימצנו משאירים אותנו זמינים כל שעות היום למעסיקים וללקוחותינו ותובעים סטנדרטים של שירות כל שעות היממה. המערכות האוטומטיות הדיגיטאליות והאינטרנטיות חדרו כמעט לכל תחום בחיינו והשפע העצום של המידע שמועבר דרכן אלינו נבלע בתוך שאון החיים הסובב אותנו .משאבי הזמן שלנו הולכים ומתכלים עד שאנו נזקקים למנטור פיננסי שיסייע לנו להתמודד עם ערב רב של מוצרים ומידע ויסייע לנו להשיג את היעדים והמטרות שקבענו .
תעצרו את העולם אני חייב לפגוש את המתכנן הפיננסי שלי !!!

כתב:
ארז לוי מתכנן פיננסי מוסמך P.F.C בוגר קורס ההסמכה מטעם ארגון המתכננים הפיננסי העולמי וחבר וועדת הרגולאציה בהנהלת הארגון בארץ.

יש לכם שאלות על תכנון פיננסי? רוצים לדבר עם מתכנן פיננסי? מלאו פרטים בטופס מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.