מתי כדאי להתחיל לחסוך לפנסיה?

הפנסיה הפכה פצצת זמן מתקתקת. לכל ברור כי גובה קצבת הזקנה לעת פרישה הולך ופוחת. אין שום סיכוי שהבעיה תיפתר עבור כלל האוכלוסייה ובדרך של התערבות ממשלתית. 

הכנסת נמנעת מלהעלות את גיל הפרישה לנשים על אף שברור שיש לעשות כן כפי שנהגו במדינות ה- OECD.

מחויבות המדינה לפנסיה התקציבית וכן לפנסיה של פורשי צה״ל גוזלת מיליארדי ש״ח מתקציב המדינה. לשם דוגמה עלות פנסיית צבא קבע מגיע לכדי 24.5 מיליארד ₪ בתקציב שנת 2015, ולכן האחריות עוברת אלינו האזרחים.

שלוש פעולות פשוטות שצריך לעשות על מנת להגדיל את החיסכון לפנסיה שלנו!

הפעולה הראשונה איך לשפר את הפנסיה שאתם חייבים לבצע קשורה לתוכנית הפנסיה. מעקב ובדיקת תוכנית הפנסיה והתאמתה למצב משפחתי יכולה לשפר את הפנסיה מאוד. אם ילדיך כבר עזבו את הבית ואין תלויים כדאי מאוד לעבור לתוכנית שאינה משלמת כסף למרכיבי ביטוח שאירים ואולי גם נכות ולכן תגדיל את קצבת הזקנה שלך.

הפעולה השנייה איך לשפר את הפנסיה קשורה למסלול ההשקעות של קרן הפנסיה. מסלולי ההשקעה השונים יכולים להשיג תשואות טובות יותר. כאשר מדובר בטווחי השקעה גדולים של מעל עשר שנים כדאי ואף רצוי להיות במסלולים מסוכנים יותר בכדי להשיג תשואה גבוהה יותר לאורך זמן ולשפר את הפנסיה שלכם ואת קצבת הזקנה.

הפעולה השלישית איך לשפר את הפנסיה קרן ההשתלמות שלכם עשויה להיות עתודה לתוכנית הפנסיה. כספי ההשתלמות יסיעו לכם להגדיל את הצריכה בפרישה, ישפרו את מרכיבי הפנסיה בגמישות גבוהה יותר. הואיל ומדובר בכספים שניתן למשוך אותם בדרך של אנונה חודשית כלומר משיכה חודשית מקרן הון .

לסיכום חיסכון לפנסיה מתחיל כאן ועכשיו!                                                      

מחקרים מצביעים על כך שתוחלת החיים גדלה כל שנה בשלושה חודשים ולכן שיפור מרכיב קצבת הזקנה הוא הכרחי. שמירה על רמת החיים בפרישה היא מחויבות שלך. אסור לך להיות שאנן. אל לכם ליפול נטל על ילדיכם שגם הם נקלעים לאותה סיטואציה. אנו מזמינים אתכם להגיע לפגישת תכנון פנסיוני במשרדנו הקפה עלינו.

כתב: ארז לוי, מתכנן פיננסי בכיר, CFP

אולי יעניין אותך כיצד לשפר את ההכנסה בפרישה

 

יש לכם שאלות על תכנון פיננסי? רוצים לדבר עם מתכנן פיננסי? השאירו פרטים בטופס מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.