סיעוד עכשיו

זה יכול לקרות לכל אחד בכל גיל

ניהול סיכונים הוא התהליך בו מזהים סיכונים, מעריכים את משמעות התרחשותם ונערכים להתמודד איתם. ישנן שלוש דרכים להיערך לסיכון:

א. להתעלם ("לי זה לא יקרה")

ב. לרכוש ביטוח והגנה מפני הסיכון דרך חברת ביטוח 

ג. לחסוך כסף בקרן לסיכונים מיוחדים " ליום סגריר".

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר שאיתם אנו מתמודדים היום הינו העלייה המתמדת בתוחלת החיים- עפ"י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה תוחלת החיים לגברים בישראל הינה 80.3 ולנשים 83.9 והיא צפויה להמשיך ולעלות!
קפיצת המדרגה בתחום הטכנולוגי הרפואי הביאה למצב בו מתארכת תוחלת החיים גם של אנשים חולים כאשר אדם סיעודי יכול בקלות לחיות יותר משמונה שנים. שלא לדבר על חולי סיעוד שנגרם מדמנציה שיכול שיחיה גם עשרים שנים נוספות.

הסיכון הגדול הוא בעלות הכספית הגבוהה: עלות הטיפול בחולה סיעודי בבית תגיע ל-110,000 ₪ בשנה בעוד הטיפול במוסד סיעודי ברמה טובה יגיע ל-180,000 ₪ בשנה, גם אם נכפיל את זה רק בתוחלת חיים של חמש שנים נגיע להוצאה של כמיליון ₪!

מה ההבדל בין ביטוח סיעודי – אובדן כושר תפקוד לאובדן כושר עבודה ?

מצב סיעודי הוא בעצם מצב בו נפגע התפקוד היומיומי  כלומר לא ניתן לבצע פעולות כמו להתרחץ ,להתלבש ולהתפשט לבד ללכת בכוחות עצמנו או חלילה לקום ולהיכנס למיטה לבד. גם מצבים מנטליים ואי שליטה על הסוגרים נחשבים כפעולות תפקוד יומיומיות .     מצב סיעודי אחרי הכול הוא מצב של אובדן כושר עבודה והשתכרות והביטוח אינו מקזז תשלומים מחברות הביטוח במקרים כאלו אלא שבעוד שהפיצוי באובדן כושר עבודה מותנה בגובה ההכנסה טרם הפגיעה ומשולם כל עוד הפגיעה בהשתכרות קיימת הלכה למעשה הרי שבביטוח סיעודי הוא ישולם בכל מקרה ולכל החיים בלי תנאי אך ורק על פי מבחני תפקוד עצמאיים של המבוטח  

למה לעשות ביטוח עכשיו?

לאחרונה אנחנו נתקלים בתאונות רבות בהן מעורבים ילדים וחלקן מגיעים במצבים קשים לבתי החולים ונותרים משותקים לכל ימי חייהם וזקוקים לסיוע מתמשך . אחרים נפגעים במצב קשה יותר ומונשמים בבתי חולים לפרקי זמן ארוכים .במצבים אלו המעמסה הכספית על התא המשפחתי גבוהה מאוד ולכן רכישת כיסוי ביטוחי למקרה אובדן כושר תפקודי (סיעוד ) לילד היא אחרי הכול הגנה על המשפחה .

כדאי לדעת כי עפ"י החוק במדינת ישראל הטיפול באדם סיעודי מוטלת על בני המשפחה ולפיכך הם נדרשים לעמוד בעלויות הטיפול באדם הסיעודי על פי כושר השתכרותם .

הזכאות עפ"י תקנות הביטוח הלאומי פרק ביטוח סיעודי הינה רק מגיל הפרישה כאשר הסיוע יינתן בבית בלבד. יוצא איפה שלילדים ואפילו מבוגרים שטרם חצו את גיל 60 המדינה אינה מממנת סייעת ואו מטפלת סיעודית .

בפועל אחד מכל חמישה אנשים מתחת לגיל 40 יהיה במצב סיעודי ולכן יש הכרח להגן על עצמנו .  

מהי המסגרת הביטוחית בתוכניות הסיעוד ?

עלות הביטוח נקבעת עפ"י גיל ההצטרפות ואינה מתייקרת עם גילו של המבוטח, משמע ככל שנקדים להצטרף התשלום החודשי יהיה נמוך יותר

בביטוח סיעודי אין צורך להוכיח כי נפגעה הכנסתו של אדם לצורך קבלת הקצבה אלא רק את אובדן יכולת התפקוד.
 
הפיצוי אותו רכשת אינו מותנה בהיות האדם בבית או במצב סיעודי או מי הגורם המטפל באדם (קרוב משפחה או עובד זר)
 
פיצוי סיעודי של 5,000 לכל החיים יעלה לגבר בן 40 כ-180 ₪ דהיינו גם אם ישלם 30 שנות ביטוח זה יהיה שווה לתוחלת תשלומים של שנת סיעוד אחת (5000*12=60,000)! עסקה משתלמת לכל הדעות.
 
ביטוח סיעודי מכיל ערכי סילוק שהן זכויות סיעוד שנצברות לזכות המבוטח  גם אם יפסיק לשלם- ניקח את אותו לקוח בגיל 40 שקנה פיצוי חודשי בגובה 5,000 ₪, אחרי 17 שנות תשלום הוא יוכל להיות מבוטח על מחצית מסכום הפיצוי (2,500) ₪, לכל חייו, מבלי שיצטרך לשלם כלל!!!                 

לסיום

רכישת ביטוח סיעודי מהווה גידור לנכסים פיננסים קיימים ויאפשר העברת נכסים פיננסיים  לדור הבא מבלי "לבזבז" אותם על הוצאות רפואיות . חשוב לדעת שחברות הביטוח מסתייגות מביטוחים אלו מתוך חשש כבד לרווחיותן והם מייקרות את המחירים חדשות לבקרים . 

 המסקנה – קנה עוד היום ביטוח סיעודי !!!

שיר לוי פנקס- סמנכ"ל אדר פיננשיא

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.