קבוצת הביטוחים למקרה מוות

קבוצת הביטוחים למקרה מוות

ביטוח למקרה מוות הוא הכיסוי השכיח ביותר והמוכר ביותר וכמו כן הפשוט ביותר .

מן הראוי לזכור שביטוח למקרה מוות מכסה סיכוני מלחמה פסיביים ואקטיביים אולם החרגה אחת חשובה להדגשה : יורשים- מוטבים  לא יהיו זכאים/רשאים  לקבל את סכום הביטוח למקרה מוות במקרה בו מבוטח התאבד  בתוך 12 חודשים מעת שרכש ביטוח . כמו כן מוטב שגרם למותו של המבוטח לא יזכה גם הוא בתגמולי הביטוח .

כמעט כל מועמד מתקבל לביטוח אפילו במחיר גבוה יותר כתוצאה מסיכוני בריאות ואו סיכון מקצועי , ישנן מקרים קיצוניים בהם לא מתקבל מועמד לביטוח עקב מצב בריאותי קיצוני(חולה סרטן ואו חולה סופני )  ואו לחילופין אנשים עם סיכון באישיות  (עבריינים ופורעי חוק ).

סיכוני המוות השכיחים :

ריסק למקרה מוות
ריסק לכל אחד (ריסק לאנשים שמצב בריאותם אינו מאפשר קבלה לתוכנית ריסק רגילה)
ריסק משכנתא
מוות מתאונה
הכנסה למשפחה
קצבת שארים

ריסק למקרה מוות : בעיקרו נועד להבטיח את המשך זרם התשלומים למשפחה גם לאחר גדיעת חייו של המפרנס העיקרי ואו המשני  .מחקרים מצביעים על כך שההוצאה הכוללת עבור ילד מיום הולדתו ועד הגיעו לגיל 18 מגיעה לכדי מיליון ₪ לערך כך שהכיסוי למקרה מוות חיוני ביותר לאוכלוסייה הצעירה והולך ופוחת עם השנים כאשר הילדים עזבו את הבית וכאשר התא המשפחתי הגדיל את נכסיו .

ביטוח ריסק לכל מטרה : מאפשר כיסוי ביטוחי גם למועמדים החולים במחלות סופניות . ההסדר עם מבטחי המישנה מאפשר לחברת הביטוח לתת פיצוי למקרה מוות מתאונה בלבד  ב-36 החודשים הראשונים לביטוח . מועמד שעבר תקופה זו מוטביו יקבלו פיצוי גם במקרה מוות ממחלה . יש להדגיש כי המחיר של התוכנית יקר יותר לאור הממצאים הרפואיים והסיכון הביטוחי הוודאי.

ריסק משכנתא :  מי שרכש בית חדש ונזקק למשכנתא יודע בוודאי ,שהבנק מתנה את תשלום המשכנתא ברכישת ביטוח למקרה מוות . סכום זה ישולם לבנק לכיסוי המשכנתא במקרה בו אחד משני בני הזוג הלך לעולמו .

מומלץ  להתייעץ לפני שרוכשים משכנתא ואו רוכשים  משכנתא  המומחים באדר פיננשיא ממתינים לטלפון שלכם .

מוות מתאונה: כיסוי למקרה מוות כתוצאה מאירוע תאונתי בלבד (בניגוד לריסק למקרה מוות שהוא מכל סיבה). אירוע תאונתי מוגדר בד"כ כאירוע פתאומי ובלתי צפוי וכולל בתוכו כמובן

תאונות דרכים ועבודה. יש לשים לב כי למי שיש תחביב אתגרי דוגמת סקי/ צניחה /צלילה הרי שלא יהיה כיסוי במקרה מוות מסיבה זו.
חשוב להדגיש שאם למבוטח קיים ריסק למקרה מוות וגם כיסוי למוות מתאונה והוא חלילה נפטר מאירוע תאונתי הרי שמוטביו זכאים לקבלת כסף משני הכיסויים גם יחד ללא שום קיזוז.

הכנסה למשפחה: סכום למקרה מוות שישולם בתור הכנסה חודשית במקום בסכום חד פעמי. מדובר על תשלום חודשי, למוטבים שנקבעו, מיום הפטירה ולתקופה שנקבעה בפוליסה. חברות מסוימות מאפשרות הגדלה של סכום הביטוח בתוך 90 יום מנישואין או לידת ילד וללא צורך בהוכחת מצב בריאות.

קצבת שארים: קצבת שארים בקרן הפנסיה מאפשרת לבן הזוג שנותר בחיים (לכל חייו) ולילדי הנפטר עד הגיעם לגיל 21 לקבל קצבה חודשית מהיום שלאחר הפטירה. גובה הקצבה מושפעת מגובה ההפקדה החודשית לתוכנית, גיל ההצטרפות ומסלול הביטוח אותו בחר העמית טרם מותו.

בכבוד רב

ארז לוי מתכנן פיננסי מוסמך   – C.F.P

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.