תשואה של 15%

מדוע פסלנו קרן שבחמש שנים האחרונות השיגה תשואה שנתית גבוהה מ – 15%?

כמידי שנה אנו פוגשים מנהלי קרנות השקעה בארה"ב ובאירופה על מנת לאתר אפיקי השקעה חדשים במטרה לספק ללקוחות התכנון הפיננסי אפשרויות השקעה מגוונות תוך ניהול סיכונים קפדני.

במרץ השנה טסנו ללונדון על מנת להיפגש עם מנהלי אחת הקרנות, שהרשימה אותנו במיוחד. החברה רכשה מיומנות מיוחדת ברכישת מרכזי טיפול סיעודיים לנפגעי תאונות לרבות תאונות דרכים, אגב התשלומים עבור הטיפול משולמים על ידי חברות ביטוח או על ידי גורמי רווחה ממשלתיים.

מסתבר שעקב אימוץ אורח חיים הרפתקני יותר בעיקר בקרב צעירים מספר התאונות מידי שנה הולך ועולה ואיתו הצורך ביחידות טיפול לזמן ארוך יותר.

בחנו את התשואות במשך 60 חודשים אחרונים ומצאנו שישנם חודשים שהתשואה בהן היא שלילית. מסתבר שלאחר רכישת מרכזי טיפול סיעודי יש צורך בהשקעה כספית גבוהה על מנת להשביח את המרכזים להוסיף מיטות ומטפלים.

עוד הבחנו שישנם חודשים שהתשואה בהן גבוהה מאוד 7% ומעלה.

תשאול עומק הוביל אותנו למסקנה שהאסטרטגיה של החברה היא רכישת מרכזים איחודם תחת פלטפורמת ניהול יעילה ומכירתם לחברות בעלות נפח פעילות גבוהה יותר באנגליה.

הואיל ומדובר בקרן, שמניותיה אינן נסחרות בבורסה, אין מידע פיננסי מבוקר ויש הכרח לבחון פרמטרים רבים ומורכבים.

לא כל הנוצץ זהב!

במשך השנים פיתחנו מודלים לבחינת איכות ופוטנציאל ההשקעה אל מול רמת סיכון הטמונה בה.

סדרת שאלות שהכנו מראש עזרה לנו לבסס את ההחלטה לא להשקיע בשלב זה בקרן עד שנקבל את כל התשובות לשאלות שהציקו לנו:

מי הבעלים בקרן ומה ההון העצמי שהם הפקידו בקרן?
בקשנו לקבל מאזנים של שלוש השנים האחרונות!
בקשנו לדעת כמה מיטות סיעודיות כיום מאוגדות תחת החברה ומה ההכנסה החודשית שהן מייצרות? כלומר לאיזה תשואה שנתית ניתן לצפות בהנחה שלא תתבצע מכירת יחידות?
בקשנו לבדוק מדוע יש צורך בכספי משקיעים כאשר החברה מתמחה בקניית יחידות בזול ומכירתן במחיר גבוה כפי שהוצג לנו? האם ייתכן שהבעלים משך כבר את ההון העצמי ומנהל קרן רק מכספי המשקיעים?
ולבסוף בקשנו לשוחח עם הנאמן על מנת לוודא איתו מה קורה בתרחישי קיצון בו הקרן תקלע לקשיים כלכליים. כיצד ניתן לחלט ערבויות ובטחונות עבור המשקיעים.

ניהול סיכונים!

אין ספק שניהול סיכונים מחייב בחינת כל אפיק השקעה בזהירות המרבית. ככול שהתשואה גבוהה יותר בדרך כלל גם הסיכון ולכן בשעה שאנחנו מתבשרים על תשואה גבוהה אנחנו הופכים חשדניים יותר ובוחנים כל מידע בצורה קפדנית.

ייתכן שנציגי החברה אכן יספקו תשובות טובות לכל השגותינו אלא שהברקזיט באנגליה טרם הבשיל והשפעותיו על המטבע המקומית יכולה להיות קריטית עבור המשקיע, לפיכך אנחנו בעמדת המתנה בכל הקשור להשקעות בלירה שטרלינג.

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.