שוק הגיימינג או בעברית המִשְחֲקָנוּת כבר מזמן לא שייך לילדים בלבד, זוהי תופעה שהולכת ותופסת תאוצה בכל העולם. ניתן לראות את השפעותיה בתעשיות הספורט, הבידור, המוסיקה ההימורים ועוד.

לפי נתוני הבנק העולמי כ 47.6% מאוכלוסיית העולם מעל גיל 14 נמצאים בעולם הגיימינג – נתון די מטורף כשחושבים על זה, והמשמעות היא, שכמעט בכל בית אדם אחד לפחות משחק בדרך זו או אחרת במשחק וירטואלי.
בשנת 2019  בלבד ההכנסות בתחום הגיימינג טפסו לכדי 150 מיליארד דולר. סכום זה גבוה מהכנסות של עולם הקולנוע והספורט בעולם.

גיימינג זו תעשיה של ממש והיא קשורה לטווח רחב של נושאים, החל מ: אביזרי משחק – קונסולות, שלטים, משקפיים, חליפות וכד', דרך מרחבי משחק כגון: הימורים, משחקים וירטואליים, משחקים ברשתות החברתיות ועד אפליקציות שמחוברות לטלפונים, הטאבלטים והמכשירים החכמים שלנו.

בניגוד לימים עברו בהם משחקי וידאו היו נחלתם של מעטים ומכורים לדבר, היום כמעט בכל בית עם ילדים נוכל למצוא לפחות קונסולת משחק אחת של אחת החברות המובילות, משחקי רשת מרובי משתתפים הם דבר שבשגרה וסביר שתושבי הבית מחוברים ומשחקים מול שחקנים דומים ברחבי העולם באופן קבוע ולוקחים חלק פעיל בקהילות משחק וירטואליות.

זמן קורונה

הפוטנציאל האדיר של התעשיה היה קיים עוד לפני מגפת הקורונה ומשקיעים שידעו לזהות זאת הרוויחו כבר אז מהשקעות שמניבות תשואה מצוינת.
הזינוק האמיתי והמשמעותי התרחש דווקא בשנת 2020 זמן קורונה. מספר המשתמשים צמח באופן משמעותי. המשחקים הוירטואליים סייעו לאנשים להפיג בדידות ולתקשר בניהם.

השחקנים המשמעותיים בתחום: סוני, נינטדו, מייקרוסופט והחברה הסינית טנסנט, הבינו את הפוטנציאל ומיהרו להשיק קונסולות חדשות ומשחקים חדשים וכל התעשייה כולה זינקה קדימה כמו ביצועי המניות שלהם.

בשנת 2020 תחום הגיימינג באירופה היווה 3% מכלל ההכנסות ביבשת, במקביל 51% מתושבי היבשת השתמשו במשחק וירטואלי אחד או יותר,עם ממוצע של למעלה משמונה שעות משחק בשבוע. בשש השנים האחרונות ההכנסות של החברות המפתחות משחקים עלו ב- 55% ומהנתון הזה כבר אי אפשר להתעלם.

ובארץ חברת פלייטיקה לפיתוח משחקים הגיעה לשווי שוק של 11.7 מיליארד דולר בבוקר הנפקתה ועד ערבו של יום האמיר שוויה מעל ל 13 מיליארד דולר.

תרבות משחק ששווה להביט בה

הפרמטרים, שמשפיעים ישירות על ההכנסות והרווחיות, הם הקלות והנוחות של השימוש במוצר. כיום הנתונים מראים שכ 90% מהגיימרים משחקים דרך הטלפון הנייד, אבל את ההכנסות המשמעותיות זוקפות החברות מהגיימרים שמשחקים במחשבים אישיים. הסיבה לכך נעוצה באפשרויות המשחק המגוונות, הנגישות רק למשתמש הביתי. אין ספק ששיפור במהירות הגלישה וברוחב הפס שיאפשרו הסיבים האופטימיים ועם כניסתה של רשת G5 צפויה עלייה משמעותית בכמות המשתמשים ובזמן משחק וייתכנו גם שימושים נוספים.
להערכתנו יותר ויותר חברות יבקשו להכנס לתחום בשל פוטנציאל הצמיחה שהוא מגלם. חברת אמזון פרסמה לאחרונה, שהיא משיקה שירות גיימינג חדש מבוסס ענן משלה בשם לונה. סוני ומיקרוסופט השיקו קונסולות משחק חדשות משלהן.

לסיכום,

תחום הגיימינג הינו תעשיה בצמיחה בעלת פוטנציאל רווח עצום, מומחים רבים סוברים שטרם "גרדנו את קצהו של הקרחון" במושגים של מימוש ופיתוח האפשרויות וההזדמנויות הטמונות בה.

לא סתם אמר מייקל וולף, מנכ”ל חברת הייעוץ לטכנולוגיה ומדיה Acticate Consulting :  
"כל מה שאפשר לעשות כיום באופן דיגיטלי, נוכל לעשות בקרוב בתחום הגיימינג. אנחנו מדברים על בידור, ספורט, ומוזיקה והכול עם הרבה משתתפים, אפילו חתונות נעשה עוד מעט בעולם הזה”.

מדובר במרחב אפשרויות אינסופי שמגרה את דמיונם של המשקיעים והשחקנים גם יחד.

להלן מכשירים פיננסים שכדאי לעקוב אחריהם בתחום :

1. IBI בית השקעות הישראלי השיקה בסוף מאי קרן נאמנות העוקבת אחרי המדד מנוטרלת מטבע

מספר הבורסה – 5133244

מצ"ב קישור לדף הקרן :

https://www.magna.isa.gov.il/details.aspx?id=011623&reference=2021-03-086484&file=1#?id=011623&reference=2021-03-086484&file=1

2. מכשיר בינלאומי : INDEX: Online Betting & Social Gaming

מדד שהושק על ידי חברת אינדקס שהיא חברת פינטק המתמחה בפיתוח והשקת פתרונות מתקדמים למשקיעים .

המדד הושק בפברואר השנה , כאשר מגבלת משקל מנייה בודדת הוא 4% , שווי שוק מינימלי 250 מיל דולר ומינימום אחזקות ציבור 10%.

המדד מהווה פתרון השקעה טוב למי שמעוניין להיחשף לענף.

מצ"ב קישור לאתר החברה ונתוני המדד.

http://indx.co.il/global-equity/6118-index/

כתבו:

אייל אנגל מתכנון פיננסי – אדר פיננשיא

ארז לוי מתכנן פיננסי בכיר CFP

 

האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

האמור אינו מהווה הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת נייר ערך או נכס פיננסי או לביצוע כל עסקה בהם.

נשמח לעזור בכל שאלה

שדה אליהו 2 , ראשון לציון
ראשון לציון 7528863

טלפון: 03-9520400
וואטסאפ: 054-2370400
פקס: 03-9520300

מייל: info@adar-fin.co.il
בימים א' – ה'
בין השעות 17:00 – 08:00

הצטרפות לניוזלטר

הצטרפו עכשיו לקהילת הניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים  על חדשות אירועים וטיפים.